VÍNO - VINOTÉKA

Jako celá naše nabídka je i vinotéka specializovaná na Itálii. Zahraniční vína jsou tedy pouze z této země. Je to paradoxem, ale zejména pro Italy máme v sortimentu moravská vína. Lahvová vína si můžete takoupit i v našem Carlo shopu za zvýhodněné ceny.

Základní rozdělení

 • Vína rozlévaná

  V naší nabídce rozlévaných se najde pro každého něco. Rozléváme několik bílých a několik červených vín, dále jedno víno růžové a máme pro vás také rozlévané Lambrusco.

  Vína, která pro vás rozléváme, jsou z oblastí Forli a Vennezia. Jedná se o vína z lahví o obsahu 1,5l

 • Vína moravská

  Nabízíme vína vinařství BMV pana Balgy. Toto vinařství vzniklo v roce 2010 po rozdělení dvou špičkových vinařu pana Balgy a Čecha (ČEBAV). Pochází z tradiční vinařské i folklórní slovácké obce Tvrdonice.

  Filozofie tohoto rodinného vinařství stojí především na respektu k přírodě, což se odráží nejen na způsobu pěstování, ale také na zpracování hroznů.

  Vína pana Balgy jsou oceněna dlouhou řadou cen a medailí. Dokonce ve francouzské encyklopedii "1000 nejlepších vín světa" jsou umístěny tři vína tohoto vinaře. To je vysoké vyznamenání.

  My vám přinášíme několik bílých a několik červených vín z tohoto vinařství společně i s jedním růžovým vínem. Produkce BM Vinařství není sériovou výrobou pro řetězce.

 • Vína italská

  Italská vína pro vás sami vybíráme a dovážíme do ČR od malých i větších vinařů z různých oblastí. Snažíme se tím o pestrou paletu vín v nabídce a tím tak o to vám přinést co možná největší kus Itálie.

  Náš výběr se zprvu řídí naší intuicí a dále se zakládá na reakcích vás zákazníků a na vaší poptávce. Nebojte nám kdykoliv sdělit jaké víno byste rádi u nás ochutnali, nebo které vám u nás chybí.

  Moc nás těší, že zejména tato italská vína si kupujete i našem carlo shopu domů, čímž zvyšujete jejich obrat a umožňujete nám tím udržovat nízkou cenu takto individuálně dovážených vín.

 • Vína šumivá

  V naší nabídce samozřejmě nechybí ani šumivá vína, jakožto italský podnik máme samozřejmě v nabídce pro seco, ale také český Bohemia sekt kvůli tradiční poptávce.

  Prosecco je šumivé víno, které pochází ze stejnojmené kopcovité oblasti na sever od řeky Piavy mezi městy Conegliano a Valdobbiadene. Produkuje téměř 300 miliónů lahví šumivého vína ročně, a to buď Prosecco DOC nebo přísněji definované Prosecco di Conegliano a Prosecco di Valdobbiadene, která od roku 2009 nesou označení původu DOCG.

  Vína Prosecco se vyrábí z odrůdy Glera (dříve nazývaná také Prosecco) a mohou být tichá, lehce perlivá – frizzante nebo šumivá – spumante, většinou ve stylech brut a extra dry. Navíc přibližně 800 000 litrů činí také Prosecco Cartizze a Superiore di Cartizze, nyní také nesoucí označení DOCG, které pochází z ještě přísněji označené zóny poblíž Valdobbiadene.

  Všechna tato šumivá vína vynikají svou komplexnoistí a elegancí.

  Bohemia sekt je nejoblíbenějším šumivým vínem u nás. Vyrábí se již v mnoha provedeních a každé ať už brut, demi sec, demi sec rosé, prestige, louis girardot, chateau belvedere a mnoho dalších. U nás můžete dostat Bohemia sekt brut / demi /rosé a také nóblesnější variantu Bohemia Prestige.

 • Vína dezertní

  Zde nabízíme jednak skvělé sicilské dezertní víno Marsala, ale také špičku mezi sherry a to 12 let staré Pedro Ximenéz Sherry.

  Marsala jedno z nejslavnějších sicilských vín, které za svůj původ vděčí jednomu podnikavému obchodníkovi z anglického Liverpoolu jménem John Woodhouse. Tento milovník fortifikovaných vín jako je sherry, porto a madeira vytvořil v roce 1773 vlastní tolik podobné víno a ve městě Marsala si založil svou vlastní výrobnu.

  Marsala je vyrobená scelením odrůd Catarratto, Grillo a Inzolia a dolihovaná vinným destilátem. Na trhu se objevuje, jako fine (používaná převážně v kuchyni), superiore a vergine. Vína typu vergine se nesmí doslazovat a starší exempláře zvané riserva nebo stravecchio zrají v systému sudů zvaných solera podobně jako sherry.

  U nás vám nabízíme Marsala superiore a na vaření používáma Marsala Fine.

  Pedro Ximenéz je dezertní víno vyráběné ve Španělsku, kde se vyrábí z odrůdových vín podobně jako slámové víno, sušením na horkém slunci. Toto dezertní víno má pak mahagonově olejnatou tmavou barvu, silnou a hutnou vůni a vysoce koncentrovanou sladkou, harmonickou chuť s dlouhým závěrem. Sudy od Ximenéze jsou vyhledávaným artiklem distilerií vyrábějící rum. Ty nejdražší rumy světa zrají právě v sudech po tomto sladkém moku.

  My vám přinášíme zástupce letitého sherry Pedro Ximenéz 12yrs.