KÁVA A ČAJ

Vybíráme z toho, co si myslíme, že patří na špici. Káva a čaj je u nás odbočka z Itálie do Afriky. Itálie má stovky značek prvotřídní kávy, ale spravedlivý obchod FAIR-TRADE je ohlédnutí k chudobou poseté a hlavně západním světem vykořisťované Africe. Alespoň v jednom segmentu chceme spojit kvalitu s laskavým přístupem.

FAIRTRADE VÝROBKY

 • Káva Afro Cofféé

  Afro Coffee Mild & Aromatic je káva s lehce pikantní chutí, jenž je docílena středním pražením. Kávová zrna z Etiopie a Tanzánie vynikají svojí květinovou vůní. Aroma etiopské kávy je divoké a přírodní, spolu s vůní tanzánského dřeva umocňuje chuťový zážitek.

  A zdaleka nejde zde jen o chuť a požitek z této lahodné kávy. Káva Afro Coffee je prodávána pod značkou FAIRTRADE. Fair-Trade (spravedlivý obchod) je organizované sociální hnutí. Je to tržní přístup, který usiluje o pomoc producentům v zemích třetího světa, což v praxi znamená dát možnost lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky uživit se za důstojných podmínek vlastní prací. Děti těchto lidí, mají například šanci chodit do škol a dosáhnout tak vzdělání místo otrocké práce na plantážích.

  Proto jsme se i my rozhodli tuto myšlenku podpořit a FÉROVĚ zaplatit jednu z nejdražších káv na trhu! Přestože je tato káva zhruba 3x dražší než Lavazza, Illi a jiné, zachováváme pro vás v restauraci stále nízkou cenu. Chceme vám nabídnout to nejlepší.

 • Čaj Afro Tea

  Tajemný a odlišný. Chuť a aroma je ovlivněna exotickými květinami a lesními plody. Jedná se o čaje Rooibos nebo Honeybush, které neobsahují kofein.

 • Čaj Rooibos

  Červený zázrak. Léčivý nápoj lahodné chuti a mnoha dalších příchutí.